Blog

Podstawowe informacje na temat prania wykładzin

Teoretycznie dzięki właściwej i regularnej pielęgnacji dywanów lub wykładzin, nie wymagają one zbyt częstego prania. Według producentów, powierzchnie takie należy odkurzać raz dziennie. Ważne jest też stosowanie specjalnych środków likwidujących wilgoć i zabrudzenia różnego typu. Okazuje się jednak, że fachowo przeprowadzone pranie wykładzin jest również bardzo ważne.

Na polskim rynku działa wiele firm oferujących swoim klientom profesjonalne usługi reklamowane jako pranie wykładzin Warszawa. Ich praca pozwala na zachowanie najwyższego poziomu czystości wykładzin, które dzięki temu nie tylko prezentują się atrakcyjnie, ale również są pozbawione kurzu, roztoczy i innych drobnoustrojów groźnych dla ludzkiego zdrowia.

Pierwszy etap pracy

Firmy reklamujące swoje usługi hasłem czyszczenie wykładzin Warszawa, w pierwszej kolejności usuwają mechanicznie piasek, ziemię, resztki jedzenia, sierść zwierząt oraz inne zanieczyszczenia w postaci stałej. W przypadku dywanów o długich włosach, warto je wytrzepać, ponieważ metoda ta charakteryzuje się dużą skutecznością.

Skuteczna likwidacja plam

Jeśli na dywanie widoczne są plamy, których usunięcie może być w przyszłości trudne, warto od razu zlikwidować je korzystając z odpowiedniego preparatu. Profesjonalne usługi obejmujące czyszczenie wykładzin polegają również na likwidacji trudnych plam, które zostały znalezione po czasie. W pierwszej kolejności stosowany jest odplamiacz charakteryzujący się odpowiednim poziomem pH. Następnie należy odczekać odpowiednią ilość czasu określoną przez producenta. Po tym czasie wykładzinę spryskuje się środkiem rozpuszczającym brud na całej powierzchni dywanu.

Końcowa likwidacja zanieczyszczeń

Po upływie czasu określonego przez producenta, wspomniany wyżej środek chemiczny powinien zostać wtarty w dywan. Zabieg ten sprawia, że dociera on znacznie głębiej i można w ten sposób osiągnąć o wiele bardziej zadowalające efekty prania. Końcowym etapem jest odsysanie detergentu przy pomocy specjalnego odkurzacza o wysokiej mocy (najlepszych efektów nie da się uzyskać korzystając ze standardowego, domowego odkurzacza). W razie konieczności, piorący środek chemiczny jest płukany wodą przed jego całkowitym usunięciem. Niektóre środki chemiczne zostawiają po sobie lepką powłokę, ale fachowcy specjalizujący się w czyszczeniu wykładzin dobrze o tym wiedzą i stosują metodę płukania wodnego, gdy jest ona potrzebna. Ostatnią czynnością jest suszenie wypranego dywanu, który po tym zabiegu będzie prezentował się idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *